BIOEKOL 300g

Opis

Bioekol

Środek służący do kompostowania wszelkiego rodzaju odpadów organicznych z ogródków (trawy, chwasty, liście,gałęzie itp.) oraz z gospodarstw domowych. Bioekol zawiera żywy organizm (żylak olbrzymi), który wytwarza enzymy rozkładające tkankę martwą. Żylak olbrzymi jest organizmem saprotroficznym, bezpiecznym dla środowiska.

ZAKRES STOSOWANIA:
• kompostownie wszelakiego rodzaju odpadów organicznych
• rozkład pniaków i ich korzeni przy ścince drzew
• do rozkładu rozdrobnionych gałęzi, słomy, kory itp.

SPOSÓB UŻYCIA:
• do kompostowania - zawartość opakowania dokładnie rozprowadzić w 10l czystej wody poprzez rozgniatanie i mieszanie aż do uzyskania jednorodnej zawiesiny. Układać pryzmę warstwami np. co 30 cm na każdą warstwę dokładnie zwilżoną wodą nanieść około 2l przegotowanego preparatu. Pryzmę przez cały okres fermentacji należy zwilżać wodą przynajmniej raz w tygodniu. Można ją okryć folią. Wskazane jest po 2 miesiącach fermentacji przełożyć pryzmę w celu jej ujednorodnienia. Zawartość opakowania wystarczy na 3m3 kompostu. Czas rozkładu 3-4 miesiące.
• do rozkładu gałęzi, trocin, wiórów itp. - gałęzie dokładnie rozdrobnić i obficie zwilżyć wodą. Postępować podobnie jak przy zakładaniu kompostownika.
• do rozkładu pniaków i korzeni drzew - pniaki po ściętych drzewach liściastych dokładnie ponacinać. Z preparatu przygotować gęstą zawiesinę (papkę), nałożyć na pniaki i przykryć trocinami, trawą itp. Przy likwidacji pniaków drzew iglastych zawartość opakowania rozprowadzić w 5-7 litrach czystej wody. Na ponacinane pniaki stosować 100 ml cieczy użytkowej i przykryć ściółką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl